Znacznik bagażu

Znacznik bagażu.

 

Sposobów na oznaczenie swojej walizki jest wiele. Pasy do bagażu – które swoją drogą spełniają kilka funkcji (o tym w dalszej części tekstu), zawieszki do bagażu, pokrowce, zawiązywanie chustki czy kolorowego sznurka…

Każdy z nas wybiera sposób, który jego zdaniem będzie najlepszy.

Na zawieszkach – wiadomo, wpisujemy swoje dane, w razie zaginięcia bagażu pracownicy lotniska w prosty sposób będą mogli nas poinformować, gdy bagaż się znajdzie. Super, jeśli zawieszki są dość duże i kolorowe, aby przy okazji oznaczyć nasz bagaż. Dzięki temu szybko możemy zidentyfikować nasz bagaż na taśmie. Dobrze tutaj sprawdzają się zawieszki Travelblue http://travelblue.pl/kategoria-produktu/zabezpieczenie-bagazu/zawieszki-do-bagazu/. Są kolorowe, dość masywne i szybko się nie zniszczą, gdyż są wykonane z dość grubego silikonowego materiału.

Drugim niezawodnym sposobem na oznaczenie naszej walizki jest zapięcie na niej pasa do bagażu. Po pierwsze dzięki temu nasza walizka nie otworzy się niespodziewanie. A to niestety często się zdarza. Po drugie pas stanowi pewnego rodzaju usztywnienie bagażu – dzięki temu walizka jest mniej podatna na uszkodzenia. Pamiętajmy, że walizki nie są delikatnie przekładane z taśmy na wózek i do luku bagażowego, ale najczęściej są rzucane. Pas z całą pewnością pomoże w zabezpieczeniu bagażu. No i jeszcze jedna funkcja – kolorowy pas Travelblue http://travelblue.pl/sklep/pas-do-bagazu-krzyzowy-kolorowy/ lub http://travelblue.pl/sklep/pas-do-bagazu-luggage-strap-1-5-kolor-pomaranczowy/ z całą pewnością pomogą w szybkiej identyfikacji naszej walizki lub torby podróżnej.

 

 

Znacznik bagażu
Znacznik bagażu

 

 

Znaczniki znacznikami, ale bezpieczeństwo jest równie istotne. Dlatego każdy z naszych bagaży posiada na pewno jakiś zamek – na kluczyk lub szyfr. Idealnym rozwiązaniem są kłódki z certyfikatem TSA http://travelblue.pl/sklep/klodka-podrozna-z-atestem-tsa-combi-de-luxe-kolor-niebieski/. TSA to skrót od Travel Sentry Approved. Służby celne na lotniskach, jak wiadomo – kontrolują nasze bagaże, zarówno podręczne, jak i te, które trafiają do bagażowego luku samolotu. Zanim tam jednak trafią, przechodzą przez tak zwaną sortownię bagaży. Tam, jeśli istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że w naszym bagażu znajdują się jakieś niebezpieczne materiały, służby celne mają prawo naszą walizkę otworzyć. Jeśli zabezpieczyliśmy ją standardową kłódką to niestety jedynym wyjściem jest zniszczenie przez celników naszego zabezpieczenia. Jeśli posiadamy kłódkę TSA z atestem celnicy użyją klucza, popularnie zwanego „matką” . Dzięki temu po przejrzeniu zawartości naszego bagażu będą mogli go ponownie zabezpieczyć. A nasza kłódka pozostanie niezniszczona. Kraje, w których bardzo przydatne jest posiadanie kłódki TSA to Australia, Stany Zjednoczone, Japonia czy Kanada. Tam zazwyczaj wszystkie bagaże są otwierane.

I nie złośćmy się na pracowników lotniska, robią to dla naszego bezpieczeństwa. Jeśli jednak przygotujemy się do podróży właściwie, dobrze oznaczymy nasz bagaż i właściwie go zabezpieczymy, nasza podróż będzie tylko przyjemnością. Nawet służbowa.

 

 

Znacznik bagażu
Znacznik bagażu

Dodaj komentarz

Scroll to top