skarpety kompresyjne

Skarpety uciskowe dla podróżnych

Skarpety uciskowe

Skarpety uciskowe wykorzystywane są przede wszystkim przez podróżnych, którzy długo siedzą w jednej pozycji. Także przez wszystkie osoby pracujące na stojąco, a także przez kobiety ciężarne.

Skarpety kompresyjne rozmiar L/XL kolor czarny

Długi okres bez zmiany pozycji podróżnych może przyczynić się do tworzenia zakrzepów w żyłach kończyn dolnych oraz obrzęk stawów skokowych. Problemy z krążeniem mogą przydarzyć się każdemu, jednak najbardziej narażone są osoby, u których występują zaburzenia krzepnięcia krwi, osoby po przebytych niedawno operacjach, osoby starsze, kobiety w ciąży. No i oczywiście osoby, które mają problemy z układem krążenia.

Skarpety uciskowe
Skarpety uciskowe

Norma BS 6612

Długie skarpety kompresyjne Travelblue o zmiennym stopniu ucisku dolnych partii nóg pomagają w prawidłowej pracy układu krążenia. Skarpety podczas długich przelotów czy podczas długiej jazdy samochodem utrzymają przepływ krwi, zmniejszą obrzęk i dyskomfort.

Ważna informacja – skarpety są przetestowane i zatwierdzone przez Komitet ds. Standardów Tekstylnych i Odzieżowych Wielkiej Brytanii – BS 6612: 1985, w skład którego wchodzili lekarze, chirurdzy i producenci wyrobów pończoszniczych.

 

Ćwiczenia – nie tylko skarpety

Podczas długich lotów polecamy sprawdzony sposób ćwiczenia nóg – stopy postawione na podłodze i unoszenie na przemian palców nóg i pięt. Dobrze sprawdza się także częste spacerowanie po samolocie. Należy się ruszać, aby układ krążenia mógł prawidłowo pracować.

Komfort i bezpieczeństwo

Podróżując coraz więcej, częściej, dalej, potrzebujemy rzeczy, które sprawiają, że nasze podróże są bardziej komfortowe. I tak, o ile poduszka turystyczna, tzw. rogal https://travelblue.pl/sklep/poduszka-turystyczna-szeroka-lawendowa/ sprawia, że przemieszczanie z punktu A do punktu B staje się bardziej relaksujące, to skarpety kompresyjne sprawiają, że możemy czuć się bezpieczniej. To ważne dla zdrowia.

Uniwersalność Travelblue

Kupując tzw. akcesoria podróżne nie ograniczajcie się do używani ich raz w roku na wakacjach. Wielu moich znajomych ma taki zwyczaj, że po wakacjach wszystkie wakacyjne gadżety pakują w pudło z napisem wakacje i chowają na strychu lub w jakiejś oddzielnej szafie. Zapominają o nich na cały rok. Jednak o ile nadmuchiwane koło do pływania rzeczywiście świetnie zdaje egzamin tylko nad wodą – pod warunkiem, że jest ciepło, o tyle skarpet kompresyjnych czy saszetki na pieniądze https://travelblue.pl/kategoria-produktu/zabezpieczenie-bagazu/portfele-ze-schowkami/ można używać cały rok. Włącz ulubione wakacyjne produkty do swojego codziennego życia. Korzystaj, testuj, czerp przyjemność z ich używania.

 

Dodaj komentarz

Scroll to top